Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
„Niebieski pasek. Jak rozwijać kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic?” – nagranie webinarium z 14.09.2023 r. 27.12.2023

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium pt. „Niebieski pasek. Jak rozwijać kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic?” z 14.09.2023 r.

dobre praktykidocenianieinspiracjetik w edukacjiwebinarium
Wirtualne tablice ułatwiające pracę podczas zajęć stacjonarnych i online26.12.2023

Open Board, Jamboard, Whiteboard.fi to przykłady wirtualnych tablic, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli podczas edukacji zdalnej i stacjonarnej.

JamboardOpen Boardtutorialwhiteboard.fi
Webquest - wyprawa po wiedzę26.12.2023

Webquest  to aktywizująca metoda o długiej tradycji, oparta na zasobach cyfrowych. Webquest w wolnym tłumaczeniu to “Wyprawa po wiedzę”.

tutorialwakeletwebquestWitryny Google
TIKowe sposoby na budowanie środowiska wspierającego uczenie się26.12.2023

Media społecznościowe mogą stać się Twoim środowiskiem wspierającym. Od tego, kogo obserwujesz na Facebooku lub Twitterze (obecnie X), zależy, jakie wiadomości, tematy i inspiracje pokazują się na Twojej tablicy.

FacebookMetaPinteresttutorialTwitterX
Sposoby na efektywne notatki z użyciem TIK26.12.2023

Każdy ma swój sposób notowania. Wokół nas jest tysiące informacji do zapamiętania. Technologia informacyjno-komunikacyjna otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości.

EvernoteGoogle KeepOneNotetutorial
Rola narzędzi TIK w projekcie edukacyjnym26.12.2023

Dzisiaj nie sposób wyobrazić sobie pracy bez wykorzystania narzędzi TIK, gdy działamy projektowo z uczniami, kolegami, współpracownikami.

Dysk GoogleMirotrellotutorial
Proste sposoby na uzyskanie informacji od uczniów26.12.2023

Mentimeter, AnswerGarden, Formularze Google  to narzędzia, które pozwolą każdemu nauczycielowi/każdej nauczycielce w prosty i ciekawy sposób zebrać informacje od uczniów.

AnswerGardenFormularze GoogleMentimetertutorial
Prezentacja wiedzy z TIK26.12.2023

Prezentacje Google to jedno z narzędzi pakietu biurowego Google, z którego możemy korzystać zarówno na komputerach jak i innych urządzeniach, np. smartfonach.

BitmojiPrezentacje Googletutorial
Narzędzia ułatwiające opracowanie i prezentowanie wiadomości26.12.2023

Genially, Canva,  Witryny Google to narzędzia dzięki którym zarówno Ty, jak i Twoi uczniowie możecie wspólnie opracować informacje tak, aby przygotować świetną prezentację.

canvaGeniallytutorialWitryny Google
Lekcja na video. Proste programy do nagrywania i edycji nagrań wideo26.12.2023

Doświadczenia użytkowników mediów społecznościowych pokazują, że najchętniej oglądane treści to treści wideo. Krótkie filmiki a’la “pigułki wiedzy” to przyszłość materiałów edukacyjnych.

FlipPadletTikToktutorial
Interaktywne grafiki na komputer, tablet lub smartfon26.12.2023

Genially, Thinglink i Interactive Image to narzędzia o bardzo szerokim zastosowaniu. Pozwalają dodać interaktywne elementy do różnego rodzaju grafik: wykresów, diagramów, map czy infografik.

GeniallyInteractive ImagThinglinktutorial
Błyskawiczne sposoby na aktywizację uczniów z użyciem TIK26.12.2023

Qrcodemonkey, Mentimeter, Blooket to przykłady narzędzi, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli do aktywizacji uczniów podczas edukacji zdalnej i stacjonarnej.

BlooketMentimeterqrcodemonkeytutorial
Cykl Kolba na lekcji, czyli uczymy się przed doświadczanie” – nagranie webinarium z 11.04.2023 r.26.12.2023

Podczas webinarium rozmawialiśmy o procesie uczenia się i metodach pracy na lekcji. Dowiedzieliśmy się m.in. w jaki sposób się uczymy, jak zapamiętujemy, jak efektywnie wykorzystać to na lekcji. Poznaliśmy metodologię cyklu Kolba, czyli metodę...

cykl Kolbainspiracjenowoczesna szkołapraca na lekcjiwebinarium
„Metoda projektu zespołowego z wykorzystaniem narzędzi TIK” – nagranie webinarium z 8.05.202326.12.2023

Podczas webinarium omówiliśmy metodę projektu zespołowego i jej zastosowanie w szkole. Dowiedzieliśmy się na czym polega metoda projektu zespołowego i jakie korzyści daje uczniom i nauczycielom praca tą metodą, jak konstruować zadania z...

metoda projektupraca na lekcjiPraca zespołowawebinarium
„Metoda webquestu z wykorzystaniem narzędzi TIK” –nagranie webinarium z 13.06.2023 r.26.12.2023

Podczas webinarium zastanawialiśmy się, jakie są podstawowe zasady przy prowadzeniu zajęć metodą webquestu, jakie narzędzia TIK są przydatne w pracy tą metodą oraz jak skonstruować webquest.

narzędzianowoczesne technologietik w edukacjiwebinariumwebquest
Jak wspierać nauczycieli we włączaniu TIK do aktywizujących metod pracy? - nagranie webinarium z 29.05.202326.12.2023

W trakcie webinarium nasza ekspertka opowiedziała o nadzorze pedagogicznym jako narzędziu wspierającym nauczycieli we włączaniu TIK do aktywizujących metod pracy (formy, organizacja, jak przezwyciężać trudności z nim związane) a także o metodach...

metody aktywizującetik w edukacjitik w szkolewebinariumwsparcie
Rola dyrektora/dyrektorki szkoły we wdrażaniu TIK - nagranie webinarium z 18.04.2023 r.26.12.2023

W trakcie webinarium pokazana została mapa obszarów działań dyrektora/dyrektorki szkoły w kontekście wdrażania TIK. Następnie, nasza eksperta przedstawiła wsparcie dla dyrektora/dyrektorki udzielane w projekcie w zakresie włączania TIK do pracy...

dyrektordyrektorzytik w szkolewebinarium
Planowanie krok po kroku lekcji wykorzystującej TIK. Nagranie webinarium z 18.09.2023 r.26.12.2023

Zapraszamy dyrektorów szkół, a także zainteresowanych nauczycieli do obejrzenia nagrania webinarium „Planowanie krok po kroku lekcji wykorzystującej TIK”, które odbyło się 18.09.2023 r. w ramach projektu „Lekcja:Enter”.

inspiracjelekcje z TIKtik w edukacjiwebinarium
Jak obserwować lekcje wykorzystujące TIK i je omawiać z nauczycielami? Proste wskazówki dla dyrektorów do realizacji w ramach nadzoru pedagogicznego – nagranie webinarium z 15.02.2023 r.26.12.2023

Podczas webinarium zostały zaprezentowane rozwiązania, które dyrektor/dyrektorka szkoły może zastosować we wdrażaniu zmiany, jaką jest wprowadzenie planu „Aktywna lekcja z TIK” w połączeniu z prowadzonym nadzorem pedagogicznym.

dyrektordyrektorzylekcje obserwowanenadzór pedagogocznywebinarium
Jak w praktyce wykorzystać w szkole Zintegrowaną Platformę Edukacyjną? Nagranie webinarium z 19.10.202326.12.2023

Zapraszamy dyrektorów szkół a także zainteresowanych nauczycieli do obejrzenia nagrania webinarium „Jak w praktyce wykorzystać w szkole Zintegrowaną Platformę Edukacyjną?”

inspiracjenowoczesne technologiepraca na lekcjiwebinariumZPE
Projekt ENTER. Technologia wspomagająca współpracę uczniów (projekt edukacyjny na dzisiaj i na jutro). Nagranie webinarium26.12.2023

Prowadząca na podstawie przykładów omawia dobre praktyki wykorzystania TIK w pracy metodą projektu. Ekspertka zaprasza do namysłu nad metodą projektu i miniprojektu oraz opowiada, jak można je realizować w edukacji online.

ENTERinspiracjelekcje onlinemetoda projektupraca na lekcjiwebinarium
Myślenie Enter. Myślenie krytyczne w klasie i w internecie – nagranie webinarium26.12.2023

Izabela Wyppich zaprasza do zapoznania się z ideą myślenia krytycznego. Podczas webinarium przedstawia i wyjaśnia, czym są schematy widzialnego myślenia i jak można je wykorzystywać w praktyce szkolnej.

ENTERinspiracjekrytyczne myśleniewebinarium
Smartfon ENTER. Edukacja mobilna – nagranie webinarium26.12.2023

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki do obejrzenia nagrania webinarium pt. „Smartfon ENTER. Edukacja mobilna”,  które odbyło się w 24.03.2021 r. dla nauczycieli - uczestników projektu „Lekcja:Enter”.

ENTERinspiracjepraca na lekcjitik w edukacjiwebinarium
Zwinna szkoła ENTER. Wnioski z edukacji zdalnej – nagranie webinarium26.12.2023

Wraz z nastaniem pandemii wiele szkół, dyrektorów, nauczycieli miało trudności z szybką i adekwatną reakcją. Nikt z nich nie miał żadnego (lub naprawdę niewielkie) doświadczenia w zakresie zarządzania kryzysowego. A już na pewno nikt nie miał do...

agileedukacja zdalnaENTERlekcje onlinelockdownpandemiapodsumowaniewebinariumwnioski
Prawo autorskie, dozwolony użytek i wolne licencje w praktyce. Co nam wolno w sieci? – nagranie webinarium26.12.2023

Czy osobie pracującej  ze swoją klasą w szkole wolno w ramach prawa autorskiego więcej? Kiedy mogę posłużyć się zdjęciem znalezionym w sieci? Jak oznaczyć własną twórczość, by ktoś inny wiedział, że to ja jestem jej autorem / autorką?

inspiracjelicencjeprawa autorskiewebinarium
Jak mogę wykorzystać mikrokontrolery na lekcji nie będąc nauczycielem/nauczycielką informatyki? Nagranie webinarium26.12.2023

Zapraszamy na webinarium pt. „Jak mogę wykorzystać mikrokontrolery na lekcji nie będąc nauczycielem/ nauczycielką informatyki?”, które odbyło się 25.05.2022 r. dla nauczycieli – uczestników projektu „Lekcja:Enter”.

inspiracjemikrokontrolerynowoczesna szkołatik w edukacjiwebinarium
Wideo ENTER. Jak łatwo przygotować krótki film, z którego mogą skorzystać (nie tylko) uczniowie? - zapraszamy nagranie webinarium26.12.2023

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium pt. „Video ENTER. Jak łatwo przygotować krótki film, z którego mogą skorzystać (nie tylko) uczniowie?”, które odbyło się 22.09.2022 r. dla nauczycieli-uczestników projektu „Lekcja:Enter”.

ENTERfilminspiracjemateriałytik w edukacjiwebinarium
Proste sposoby na atrakcyjne grafiki przydatne w szkole: dyplomy, kartki okazjonalne, kolaże - nagranie webinarium26.12.2023

Zapraszamy na webinarium pt. „Proste sposoby na atrakcyjne grafiki przydatne w szkole: dyplomy, kartki okazjonalne, kolaże”, które odbyło się 19.01.2023 r.  dla nauczycieli - uczestników projektu „Lekcja:Enter”.

inspiracjemateriałymateriały graficznepraca na lekcjiwebinarium
Jak wykorzystać TIK na lekcji? Nagranie webinarium22.12.2023

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium pt. „Jak wykorzystać TIK na lekcji?”, które stanowiło element szkolenia nauczycieli w ramach projektu „Lekcja:Enter”.

nowoczesne technologietik w edukacjitik w szkolewebinarium
Przydatne aplikacje, strony internetowe i dobre praktyki w podziale na przedmioty22.12.2023

Zachęcamy nauczycieli do zapoznania się z tzw. narzędziownikami przedmiotowymi, które przygotowaliśmy dla uczestników projektu „Lekcja:Enter” w latach 2020-2022, a następnie w drugiej połowie 2023 r. uaktualniliśmy w nich linki.

e-portfolionarzędziowniknarzędziownikinowoczesna szkoła
„Trzy lata po lockdown. Wykorzystanie TIK przez nauczycieli i uczniów - refleksje i wyzwania” - nagranie webinarium z 26.10.2023 r.4.12.2023

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium pt. „Trzy lata po lockdown. Wykorzystanie TIK przez nauczycieli i uczniów - refleksje i wyzwania”, które odbyło się 26.10.2023 r.

lockdownnowoczesna szkołanowoczesne technologietik w edukacjiwebinarium
Zachęcamy nauczycieli informatyki do zapoznania się z tutorialami dotyczącymi wybranych zagadnień z zakresu baz danych i programowania (szkoła ponadpodstawowa)22.11.2023

Wszystkich zainteresowanych nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy do skorzystania z 4 tutoriali przygotowanych dla nauczycieli informatyki uczestniczących w 40-godzinnym szkoleniu „Lekcja:Enter!”

bazy danychprogramowanieszkoła ponadpodstawowatutorial
Zachęcamy nauczycieli informatyki do zapoznania się z tutorialami dotyczącymi wybranych zagadnień z zakresu elektroniki i programowania (szkoła podstawowa)22.11.2023

Wszystkich zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do skorzystania z 11 tutoriali przygotowanymi dla nauczycieli informatyki uczestniczących w 40-godzinnym szkoleniu „Lekcja:Enter!”

elektronikaprogramowanieszkoła podstawowatutorial
Publikacja na zakończenie projektu. "Szkoła jutra zaczyna się dziś. Jak Lekcja:Enter wsparła szkoły w cyfrowej transformacji"17.11.2023

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, którą przygotowaliśmy na zakończenie projektu "Lekcja:Enter".

finałinspiracjelekcja:enterpodsumowaniepublikacja
Film na zakończenie projektu "Lekcja:Enter"15.11.2023

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego efekty projektu "Lekcja:Enter". Zapytaliśmy nauczycielki i nauczycieli, dyrektorki i dyrektorów, co z niego wynieśli.

dziękujemyfilmfinałlekcja:enterzakończenie projektu
Edukacja zdalna a edukacja hybrydowa: jak je organizować w szkole, w tym w świetle przepisów prawa? Nagranie webinarium z 28.09.2023 r.18.10.2023

Zapraszamy dyrektorów szkół, a także zainteresowanych nauczycieli uczestniczących w szkoleniach w ramach projektu „Lekcja:Enter” do obejrzenia nagrania webinarium „Edukacja zdalna a edukacja hybrydowa: jak je organizować w szkole, w tym w świetle...

dyrektorzymateriałynowoczesna szkołanowoczesne technologietik w edukacjitik w szkole
Zastosowania technologii w edukacji, czyli o modelu SAMR – inspiracje. Nagranie webinarium z dn. 28.08.202314.09.2023

Zapraszamy dyrektorów szkół, a także zainteresowanych nauczycieli i trenerów regionalnych i lokalnych do obejrzenia nagrania webinarium „Zastosowania technologii w edukacji, czyli  o modelu SAMR – inspiracje”, które odbyło  się 28.08.2023 r.

inspiracjenowoczesne technologiesamrtik w edukacji
Luźne lekcje z wykorzystaniem TIK (nie tylko na koniec roku szkolnego) - nagranie webinarium z 6.06.202313.06.2023

Zapraszamy nauczycieli uczestniczących w projekcie „Lekcja:Enter” do obejrzenia nagrania webinarium pt. "Luźne" lekcje z wykorzystaniem TIK (nie tylko na koniec roku szkolnego).

luźne lekcjepodstawa programowapraca na lekcjitik w edukacji
Sztuczna Inteligencja w służbie edukacji - nagranie webinarium z 27.04.20236.06.2023

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium z Wojciechem Wątorem, nauczycielem i entuzjastą sztucznej inteligencji.

AIinspiracjenarzędzianowoczesne technologiesztuczna inteligencja
"Dalej niż zdalne. Edukacja z TIK po pandemii" - prezentacja-raport z badań szkół uczestniczących w projekcie „Lekcja:Enter”15.05.2023

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami, które były pokazywane podczas seminarium "Dalej niż zdalne. Edukacja z TIK po pandemii".

prezentacjeraport z badańtik w edukacjiwyzwania
Moduł online zawierający plan włączania TIK do działań dydaktycznych w szkole, dla dyrektorów szkół10.05.2023

Celem modułu było wsparcie dyrektorów szkół w przygotowaniu planu włączania TIK do działań dydaktycznych w szkole pt. „Aktywna lekcja z TIK”.

aktywna lekcjadobre praktykidyrektordyrektorzymoduł dla szkółporadnikprzewodniktik w szkole
Zajęcia z pociągiem Intelino w szkole specjalnej - Rawa Mazowiecka17.02.2023

Do tej pory uczniowie utrwalili zasady bezpieczeństwa na drodze dotyczące ruchu pieszego, poznali podstawowe komendy kodowania, dzięki którym zaprogramowali pociąg według znaków drogowych umieszczonych na makiecie. Dzieci utrwalały wiedzę na temat...

dobre praktykiinspiracjenowoczesne technologietik w szkole
Nasza szkoła dostosowuje do realiów obecnej rzeczywistości technologicznej - Zespół Szkolno-Przedszkolny im Jana Pawła II w Boguchwałach25.01.2023

Nasza szkoła zmienia się dynamicznie i dostosowuje do realiów obecnej rzeczywistości technologicznej. Jest atrakcyjnym i przyjaznym miejscem, w którym dzieci chętnie przebywają oraz uczą się przez zabawę.

dobre praktykinarzędzianowoczesna szkołanowoczesne technologie
Szkolna platforma e-learningowa Moodle na czas nauki zdalnej i nie tylko - liceum ogólnokształcące w Gdańsku9.01.2023

Wykorzystanie Moodle skutecznie pomogło nam przetrwać okres obowiązkowego nauczania zdalnego bez obniżenia poziomu nauczania oraz wciąż pomaga nam w digitalizacji i usprawnieniu procesu dydaktycznego.

dobre praktykinarzędziapraca na lekcjitik w edukacji
Różnorodność działań z TIK w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu2.01.2023

TIK to dla nas szereg możliwości poznania nowych narzędzi współpracy międzynarodowej, lepsze współdziałanie nauczycieli i nauczycielek, wspólne usprawnianie procesu dydaktycznego, znajdowanie nowych rozwiązań i podążanie za nowoczesnym, aktywizującym...

dobre praktykie-portfolionowoczesne technologietik w edukacji
Projekt "Tajemnice" - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy w Dopiewie28.12.2022

Projekt edukacyjny “Tajemnice” przybliża uczniom i uczennicom lokalną historię, związaną z martyrologią Wielkopolan.

dobre praktykihistorianowoczesne technologiePraca zespołowa
Kompetencje cyfrowe, postawy i wykorzystanie technologii przez uczniów i uczennice szkół projektu "Lekcja:Enter" - prezentacja14.11.2022

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań uczniów i uczennic ze szkół biorących udział w projekcie "Lekcja:Enter".

ewaluacjatik w szkolewyniki
Nagranie webinarium „10 kroków do aktywnej szkoły z TIK”12.09.2022

Zapraszamy dyrektorów szkół oraz nauczycieli do obejrzenia nagrania webinarium "10 kroków do aktywnej szkoły z TIK”, które odbyło się 6 września 2022 r.

narzędzianowoczesna szkołanowoczesne technologietik w edukacjiwebinarium
Zobacz, jak mogą wyglądać Twoje lekcje po szkoleniach "Lekcja:Enter" - lekcja pokazowa31.08.2022

Zastanawialiśmy się, w jaki sposób pokazać Wam jak mogą wyglądać lekcje z wykorzystaniem nowych technologii i metod angażujących uczniów. Zobaczcie, jak może wyglądać taka lekcja.

lekcja pokazowapraca na lekcjiPraca zespołowatik w edukacji
,,Wędrówka śladami naszych przodków” – gamifikacja w procesach edukacyjnych - Kazimierz Biskupi21.03.2022

Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Kazimierzu Biskupim angażują uczniów i uczennice do udziału w projektach dotyczących edukacji regionalnej i patriotycznej, wykorzystując do tego celu narzędzia TIK.

dobre praktykinarzędzianowoczesne technologietik w edukacji
Strategia wdrażania TIK w szkole - Płociczno-Tartak21.03.2022

Projekt „Szkoła nowych możliwości” polegający na kompleksowym wdrożeniu TIK w placówce w Płocicznie-Tartak, odpowiedział na potrzeby nauczycieli i nauczycielek innych przedmiotów niż informatyczne w zakresie wykorzystania TIK w nauczaniu.

dobre praktykinarzędzianowoczesne technologietik w edukacji
Projekt interdyscyplinarny „GESUNDES LEBEN” - Radom21.03.2022

Opisywana praktyka to interdyscyplinarny, multimedialny, międzyszkolny, i międzypokoleniowy projekt uczniowski realizowany w ramach współpracy ogólnopolskiej sieci szkół Deutsch PLUS+.

dobre praktykinowoczesne technologietik w edukacji
Szkoła Cyfrowych Dzwonków – projekt uczniowski - Świdnik21.03.2022

Stworzona przez uczniów aplikacja internetowa służy do informowania o czasie przerw i lekcji. Projekt organizacji systemu dzwonków w szkole zaczął funkcjonować w 2019 roku. Jak dotąd działa on wyłącznie w świdnickiej „piątce”.

dobre praktykinowoczesne technologietik w edukacji
Projekt interdyscyplinarny „Z małej szkoły w wielki świat” - Kłecko21.03.2022

W 2020 roku grupa uczniów rozpoczęła swoją  „TIK-ową” podróż. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że uczniowie są „wyjątkowi” i mają „dodatkowe moce – spektrum autyzmu”. Świetnie też radzą sobie z technologiami i nie boją się wyzwań. Co...

dobre praktykimateriałynarzędziatik w edukacji
Projekt „Quest – Spacer po dnie triasowego morza” - Jaworzno21.03.2022

W Jaworznie stworzono quest - grę terenową w formie papierowej i aplikacji "Questy - Wyprawy Odkrywców". Gra stanowi alternatywną formę spędzania czasu, łącząc rekreację z edukacją i obejmując wiedzę z zakresu historii, kultury oraz walorów...

dobre praktykinarzędzianowoczesne technologie
Kolekcja zasobów i aplikacji w języku ukraińskim14.03.2022

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją zasobów i aplikacji w języku ukraińskim, które można wykorzystać podczas zajęć z uczniami ukraińskojęzycznymi. Materiał zawiera też samouczki / kursy podstaw języka ukraińskiego oraz podstaw języka polskiego.

Ukraina
Odwrócone lekcje z TIK15.12.2021

Istnieje wiele możliwości rozpoczęcia pracy metodą “odwróconej lekcji”, czasem nazywaną też “odwróconą klasą”. Nauczyciel/nauczycielka znający możliwości i potrzeby swoich uczniów łatwiej wybierze sposób odwracania procesu edukacyjnego.

narzędziaodwrócone lekcjetik w edukacji
Wideokonferencje w klasie i na lekcji15.12.2021

Natychmiastowa komunikacja to w dzisiejszych czasach podstawa. Internetowe komunikatory zastępują maile, telefony, SMS-y.

narzędzianowoczesne technologieWideokonferencje
Lekcja w klasie i w terenie ze smartfonem15.12.2021

Niemal każde dziecko ma swój smartfon. Może zapomnieć do szkoły długopisu, ale na pewno nie zapomni komórki, a my nauczyciele możemy zrobić z tego użytek.

praca na lekcjismartfontik w edukacji
Uczniowskie e-portfolio15.12.2021

Tworzenie e-portfolio to świetna metoda dydaktyczna, która pozwala uczniom porządkować i przedstawiać ich działania, umiejętności i kompetencje.

dobre praktykie-portfoliotik w edukacji
Sposoby na zadanie domowe z TIK15.12.2021

Zastanówmy się, co zrobić, żeby zadanie domowe nie było nudne, a uczniowie odrabiali je z przyjemnością i zaangażowaniem? Możliwości są nieograniczone.

dobre praktykitik w edukacjizadania domowe
Praca w chmurze - przechowywanie i udostępnianie15.12.2021

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań chmurowych, w których można tworzyć i przechowywać zasoby takie jak poczta elektroniczna, muzyka, zdjęcia, kalendarze, dokumenty.

narzędzianowoczesne technologierozwiązania chmurowe
Narzędzia usprawniające pracę na lekcji15.12.2021

Aby interakcje uczniów w klasie były płynne, a nauczyciele mogli łatwiej organizować aktywności na lekcjach, warto sięgnąć po narzędzia usprawniające pracę.

narznarzędziapraca na lekcjitik w edukacji
Narzędzia do tworzenia animacji i wideo15.12.2021

Przekazanie informacji poprzez obraz, dodatkowo wsparty dźwiękiem, może skuteczniej oddziaływać na odbiorców naszego komunikatu.

animacjemateriały graficznetik w edukacji
Narzędzia do edycji zdjęć i grafiki15.12.2021

Canva, Pixlr, Kizoa to narzędzia, dzięki którym stworzysz estetyczne materiały graficzne oraz dokonasz szybkiej obróbki zdjęć.

canvamateriały graficznenowoczesne technologie
Jak budować własne repozytorium online i się nie pogubić?15.12.2021

Współczesny nauczyciel i nauczycielka, korzystając z internetu nieustannie rozszerza swoje własne, cyfrowe repozytorium. Warto znać narzędzia TIK, które pozwolą w łatwy sposób zapanować nam nad tym zbiorem.

materiałynarzędziatik w edukacjitutorial
Sposoby na podsumowanie materiału z użyciem TIK15.12.2021

Aby podsumowanie materiału z lekcji, działu, czy nawet całego roku nauki było skuteczne, wszyscy uczniowie powinni posiadać dostęp do tych samych zasobów.

dobre praktykimateriałytik w edukacji
Sposoby na sprawdzanie wiadomości z użyciem TIK15.12.2021

Jak regularnie monitorować przyrost wiedzy i postępy swoich uczniów wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne? Konkretne narzędzia TIK pozwalają zrobić to w przystępny i prosty sposób.

materiałynowoczesne technologietik w edukacji
Sposoby na utrwalenie materiału z lekcji z użyciem TIK15.12.2021

Utrwalanie materiału to bardzo ważny moment w procesie nabywania nowych umiejętności. Metody stosowane podczas takich lekcji powinny być starannie dobierane, a podsumowanie powinno być lekkie i angażujące - jednak na temat.

nowoczesne technologietik w edukacjitutorial
Podsumowanie dwóch lat projektu "Lekcja:Enter" - broszura23.11.2021

Broszura podsumowuje dwa lata działalności projektu "Lekcja:Enter". Działamy z pełną motywacją, bo wierzymy, że dostęp do technologii to pierwszy ważny krok, ale istotne jest umiejętne ich wykorzystanie.

Edukacja cyfrowa w szkołach. Raport z badań prowadzonych w ramach projektu "Lekcja:Enter"29.10.2021

Na jakim jesteśmy etapie transformacji cyfrowej w szkołach? Jaki jest poziom kompetencji cyfrowych nauczycieli i nauczycielek i w jakim stopniu wykorzystują oni technologie informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu?

Raport "Dyrektorzy do zadań specjalnych - edukacja zdalna w czasach izolacji"29.04.2021

Prezentacja wyników badania 646 dyrektorów z projektu "Lekcja:Enter", przeprowadzonego w drugiej połowie kwietnia 2020, miesiąc po wprowadzeniu obowiązku edukacji na odległość.

Webinarium "Edukacja hybrydowa – metody i narzędzia"29.04.2021

Nagranie webinarium pt. „Edukacja hybrydowa – metody i narzędzia. Wyzwania na nowy rok szkolny”, które prowadził Tomasz Tokarz.

edukacja hybrydowaedukacja zdalnanarzędziatik w edukacjiwebinarium
LO w chmurze z wymianą wiedzy - Legnica29.04.2021

Przystąpiliśmy do społeczności szkół, które są zaangażowane w transformację cyfrową edukacji, ponieważ chcieliśmy stać się szkołą wyróżniającą się innowacyjnymi metodami nauczania oraz uczenia się.

dobre praktykirozwiązania chmurowetik w edukacji
Technologie i Ekologia - Warszawa29.04.2021

Wykorzystując TIK na lekcjach zdecydowanie zwiększamy aktywność uczniów, a jednocześnie jako nauczyciele podnosimy swoje kompetencje informatyczne.  Narzędzia TIK dają szansę na różnorodność i atrakcyjność zajęć - szczególnie zajęć on-line.

dobre praktykinowoczesne technologietik w edukacji
Programowanie, robotyka i nowoczesne technologie - Ustrzyki Dolne29.04.2021

Dzieci uczą się poruszać w cyfrowym świecie. Dowiadują się jak korzystać, by nauczyć się czegoś wartościowego. Staramy się podnosić jakość pracy w szkołach w zakresie informatyzacji i zagadnień związanych z nowoczesna technologią.

dobre praktykinowoczesne technologiePraca zespołowa
Systemowe podejście do wykorzystania TIK w szkole - Pawłów29.04.2021

Aby dobrze zaplanować i ukierunkować działania, w szkole przeprowadzono diagnozę dotychczasowej znajomości nowych technologii oraz dokonano rozpoznania wiedzy i umiejętności samych zainteresowanych, czyli nauczycieli, uczniów i rodziców.

dobre praktykiPraca zespołowatik w edukacji
Poradnik „Jak wdrożyć w szkole Office 365 lub G Suite w 10 dni?"28.04.2021

Organizowanie pracy szkoły i dbanie o jakość procesów edukacyjnych to jedno z najważniejszych zadań dyrektora/dyrektorki szkoły. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa kadra zarządzająca szkół stanęła przed ogromnym wyzwaniem...

dyrektorzy
"Lekcja:Enter" czeka na Ciebie!26.04.2021

Nowe technologie są nieodłączną częścią życia, a co za tym idzie także każdej lekcji. Dowiedz się w jaki sposób sprawić, by Twoje lekcje były źródłem inspiracji dla Twoich uczniów.

dołącz do nasfilmnowoczesne technologiepraca na lekcji
Zapraszamy do projektu "Lekcja:Enter"25.04.2021

Dołącz do projektu "Lekcja:Enter" - zobacz film!

dołącz do nasfimnowoczesne technologie
Materiały po webinarium "Jak zadbać o uczniów i ich dobrostan w dobie pandemii?"9.03.2021

Webinarium "Jak zadbać o uczniów i ich dobrostan w dobie pandemii?" odbyło się 4 marca, w ramach serii webinariów z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

dobrostanpandemiapomocwebinarium
Materiały z webinarium "Empatia dla siebie – czyli o radzeniu sobie ze stresem okiem psychologa"28.01.2021

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez prowadzącego, psychologa Tomasz Majewskiego.

dbam o siebiedobrostanempatiawebinarium
Nagranie z prezentacji wyników badania "Dyrektorzy do zadań specjalnych - edukacja zdalna w czasach izolacji"16.06.2020

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z prezentacji wyników badania "Dyrektorzy do zadań specjalnych".

dyrektordyrektorzyinspiracjenowoczesna szkołaPraca zespołowawebinarium
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium "Jak być zdalnie dyrektorem/dyrektorką?"3.04.2020

Zapraszamy dyrektorów i dyrektorki szkół do obejrzenia webinarium "Jak być zdalnie dyrektorem/dyrektorką?”, które odbyło się w 2.04.2020 r. o godzinie 10:00.

dyrektordyrektorzypraca zdalnawebinarium
Nagranie webinarium „Chcę uczyć zdalnie – jak zacząć?”18.03.2020

Zapraszamy do oglądania nagrania webinarium pt. „Chcę uczyć zdalnie – jak zacząć?”, które odbyło się 17 marca o godzinie 13:00. Webinarium było skierowane do nauczycieli, którzy do tej pory nie organizowali spotkań online, wideokonferencji ze swoimi...

inspiracjelekcje onlineNauka zdalnawebinarium