Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Wirtualne tablice ułatwiające pracę podczas zajęć stacjonarnych i online26.12.2023

Open Board, Jamboard, Whiteboard.fi to przykłady wirtualnych tablic, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli podczas edukacji zdalnej i stacjonarnej.

JamboardOpen Boardtutorialwhiteboard.fi
Webquest - wyprawa po wiedzę26.12.2023

Webquest  to aktywizująca metoda o długiej tradycji, oparta na zasobach cyfrowych. Webquest w wolnym tłumaczeniu to “Wyprawa po wiedzę”.

tutorialwakeletwebquestWitryny Google
TIKowe sposoby na budowanie środowiska wspierającego uczenie się26.12.2023

Media społecznościowe mogą stać się Twoim środowiskiem wspierającym. Od tego, kogo obserwujesz na Facebooku lub Twitterze (obecnie X), zależy, jakie wiadomości, tematy i inspiracje pokazują się na Twojej tablicy.

FacebookMetaPinteresttutorialTwitterX
Sposoby na efektywne notatki z użyciem TIK26.12.2023

Każdy ma swój sposób notowania. Wokół nas jest tysiące informacji do zapamiętania. Technologia informacyjno-komunikacyjna otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości.

EvernoteGoogle KeepOneNotetutorial
Rola narzędzi TIK w projekcie edukacyjnym26.12.2023

Dzisiaj nie sposób wyobrazić sobie pracy bez wykorzystania narzędzi TIK, gdy działamy projektowo z uczniami, kolegami, współpracownikami.

Dysk GoogleMirotrellotutorial
Proste sposoby na uzyskanie informacji od uczniów26.12.2023

Mentimeter, AnswerGarden, Formularze Google  to narzędzia, które pozwolą każdemu nauczycielowi/każdej nauczycielce w prosty i ciekawy sposób zebrać informacje od uczniów.

AnswerGardenFormularze GoogleMentimetertutorial
Prezentacja wiedzy z TIK26.12.2023

Prezentacje Google to jedno z narzędzi pakietu biurowego Google, z którego możemy korzystać zarówno na komputerach jak i innych urządzeniach, np. smartfonach.

BitmojiPrezentacje Googletutorial
Narzędzia ułatwiające opracowanie i prezentowanie wiadomości26.12.2023

Genially, Canva,  Witryny Google to narzędzia dzięki którym zarówno Ty, jak i Twoi uczniowie możecie wspólnie opracować informacje tak, aby przygotować świetną prezentację.

canvaGeniallytutorialWitryny Google
Lekcja na video. Proste programy do nagrywania i edycji nagrań wideo26.12.2023

Doświadczenia użytkowników mediów społecznościowych pokazują, że najchętniej oglądane treści to treści wideo. Krótkie filmiki a’la “pigułki wiedzy” to przyszłość materiałów edukacyjnych.

FlipPadletTikToktutorial
Interaktywne grafiki na komputer, tablet lub smartfon26.12.2023

Genially, Thinglink i Interactive Image to narzędzia o bardzo szerokim zastosowaniu. Pozwalają dodać interaktywne elementy do różnego rodzaju grafik: wykresów, diagramów, map czy infografik.

GeniallyInteractive ImagThinglinktutorial
Błyskawiczne sposoby na aktywizację uczniów z użyciem TIK26.12.2023

Qrcodemonkey, Mentimeter, Blooket to przykłady narzędzi, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli do aktywizacji uczniów podczas edukacji zdalnej i stacjonarnej.

BlooketMentimeterqrcodemonkeytutorial
Zachęcamy nauczycieli informatyki do zapoznania się z tutorialami dotyczącymi wybranych zagadnień z zakresu baz danych i programowania (szkoła ponadpodstawowa)22.11.2023

Wszystkich zainteresowanych nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy do skorzystania z 4 tutoriali przygotowanych dla nauczycieli informatyki uczestniczących w 40-godzinnym szkoleniu „Lekcja:Enter!”

bazy danychprogramowanieszkoła ponadpodstawowatutorial
Zachęcamy nauczycieli informatyki do zapoznania się z tutorialami dotyczącymi wybranych zagadnień z zakresu elektroniki i programowania (szkoła podstawowa)22.11.2023

Wszystkich zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do skorzystania z 11 tutoriali przygotowanymi dla nauczycieli informatyki uczestniczących w 40-godzinnym szkoleniu „Lekcja:Enter!”

elektronikaprogramowanieszkoła podstawowatutorial
Odwrócone lekcje z TIK15.12.2021

Istnieje wiele możliwości rozpoczęcia pracy metodą “odwróconej lekcji”, czasem nazywaną też “odwróconą klasą”. Nauczyciel/nauczycielka znający możliwości i potrzeby swoich uczniów łatwiej wybierze sposób odwracania procesu edukacyjnego.

narzędziaodwrócone lekcjetik w edukacji
Wideokonferencje w klasie i na lekcji15.12.2021

Natychmiastowa komunikacja to w dzisiejszych czasach podstawa. Internetowe komunikatory zastępują maile, telefony, SMS-y.

narzędzianowoczesne technologieWideokonferencje
Lekcja w klasie i w terenie ze smartfonem15.12.2021

Niemal każde dziecko ma swój smartfon. Może zapomnieć do szkoły długopisu, ale na pewno nie zapomni komórki, a my nauczyciele możemy zrobić z tego użytek.

praca na lekcjismartfontik w edukacji
Uczniowskie e-portfolio15.12.2021

Tworzenie e-portfolio to świetna metoda dydaktyczna, która pozwala uczniom porządkować i przedstawiać ich działania, umiejętności i kompetencje.

dobre praktykie-portfoliotik w edukacji
Sposoby na zadanie domowe z TIK15.12.2021

Zastanówmy się, co zrobić, żeby zadanie domowe nie było nudne, a uczniowie odrabiali je z przyjemnością i zaangażowaniem? Możliwości są nieograniczone.

dobre praktykitik w edukacjizadania domowe
Praca w chmurze - przechowywanie i udostępnianie15.12.2021

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań chmurowych, w których można tworzyć i przechowywać zasoby takie jak poczta elektroniczna, muzyka, zdjęcia, kalendarze, dokumenty.

narzędzianowoczesne technologierozwiązania chmurowe
Narzędzia usprawniające pracę na lekcji15.12.2021

Aby interakcje uczniów w klasie były płynne, a nauczyciele mogli łatwiej organizować aktywności na lekcjach, warto sięgnąć po narzędzia usprawniające pracę.

narznarzędziapraca na lekcjitik w edukacji
Narzędzia do tworzenia animacji i wideo15.12.2021

Przekazanie informacji poprzez obraz, dodatkowo wsparty dźwiękiem, może skuteczniej oddziaływać na odbiorców naszego komunikatu.

animacjemateriały graficznetik w edukacji
Narzędzia do edycji zdjęć i grafiki15.12.2021

Canva, Pixlr, Kizoa to narzędzia, dzięki którym stworzysz estetyczne materiały graficzne oraz dokonasz szybkiej obróbki zdjęć.

canvamateriały graficznenowoczesne technologie
Jak budować własne repozytorium online i się nie pogubić?15.12.2021

Współczesny nauczyciel i nauczycielka, korzystając z internetu nieustannie rozszerza swoje własne, cyfrowe repozytorium. Warto znać narzędzia TIK, które pozwolą w łatwy sposób zapanować nam nad tym zbiorem.

materiałynarzędziatik w edukacjitutorial
Sposoby na podsumowanie materiału z użyciem TIK15.12.2021

Aby podsumowanie materiału z lekcji, działu, czy nawet całego roku nauki było skuteczne, wszyscy uczniowie powinni posiadać dostęp do tych samych zasobów.

dobre praktykimateriałytik w edukacji
Sposoby na sprawdzanie wiadomości z użyciem TIK15.12.2021

Jak regularnie monitorować przyrost wiedzy i postępy swoich uczniów wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne? Konkretne narzędzia TIK pozwalają zrobić to w przystępny i prosty sposób.

materiałynowoczesne technologietik w edukacji
Sposoby na utrwalenie materiału z lekcji z użyciem TIK15.12.2021

Utrwalanie materiału to bardzo ważny moment w procesie nabywania nowych umiejętności. Metody stosowane podczas takich lekcji powinny być starannie dobierane, a podsumowanie powinno być lekkie i angażujące - jednak na temat.

nowoczesne technologietik w edukacjitutorial
Poradnik „Jak wdrożyć w szkole Office 365 lub G Suite w 10 dni?"28.04.2021

Organizowanie pracy szkoły i dbanie o jakość procesów edukacyjnych to jedno z najważniejszych zadań dyrektora/dyrektorki szkoły. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa kadra zarządzająca szkół stanęła przed ogromnym wyzwaniem...

dyrektorzy