Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Baza wiedzy

Zastosowania technologii w edukacji, czyli o modelu SAMR – inspiracje. Nagranie webinarium z dn. 28.08.2023

inspiracje
nowoczesne technologie
samr
tik w edukacji
baza wiedzy
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy dyrektorów szkół, a także zainteresowanych nauczycieli i trenerów regionalnych i lokalnych do obejrzenia nagrania webinarium Zastosowania technologii w edukacji, czyli  o modelu SAMR – inspiracje”, które odbyło  się 28.08.2023 r. Z uczestnikami spotkała się Dorota Pintal, konsultantka merytoryczna projektu ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (szkoły podstawowe) i zarządzania szkołą w projekcie „Lekcja:Enter” i autorka materiałów edukacyjnych składających się na tzw. moduł online dla dyrektorów w ww. projekcie.

W trakcie webinarium nasza ekspertka przypomniała podstawowe informacje dotyczące modelu SAMR, czyli  modelu zastosowania technologii w edukacji. Podała przykłady zastosowania TIK na poziomie M (modyfikowanie) i R (redefinicja) oraz trudnościach z tym związanych. Opowiedziała także o zadaniach i projektach interdyscyplinarnych jako przykładach sprzyjających wdrożeniu modelu SAMR w szkole. Porozmawialiśmy także o rozwiązaniach organizacyjnych związanych z wykorzystaniem sprzętu niezbędnego do pracy z TIK a także zebraliśmy na wirtualnej tablicy Padlet pomysły uczestników webinarium dot. innych rozwiązań oraz innych przykładów zastosowania TIK na lekcjach co najmniej na poziomie M.  Linki do wirtualnych tablic, udostępnionych przez ekspertkę, oraz do wspomnianych przez nich materiałów, znajdują się poniżej, w polu „Dodatkowe informacje”.

 

Nagranie trwa ok 60 minut. Dla ułatwienia podajemy informację, kiedy zaczynają się i kończą poszczególne części webinarium:

00:00:00 – 00:04:31  Wprowadzenie

00:04:32 – 00:18:35  Część 1. Dlaczego praca w modelu SAMR jest niezbędna w szkole?

00:18:36 - 00:47:00  Część 2. Przykłady zastosowania TIK na poziomie „M” i „R” w modelu SAMR

00:47:01 – 00:59:09  Część 3. Organizacja zajęć z uczniami umożliwiająca Zastosowanie TIK w modelu SAMR

00:59:10 – 01:04:10  Pytania, odpowiedzi, zakończenie

 

Nagranie:

Więcej o ekspertce:

Dorota Pintal - konsultantka merytoryczna ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (klasy 4-8 szkoły podstawowej) oraz ds. zarządzania szkołą w projekcie „Lekcja:Enter” i autorka materiałów edukacyjnych składających się na moduł online dla dyrektorów w ww. projekcie, m.in. autorka publikacji „Aktywna szkoła z TIK. Przewodnik i narzędziownik dla dyrektorów szkół”. Dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 10  z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Trenerka, doradca w zakresie planowania i wdrażania procesowego wspomagania szkół  i przedszkoli w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów,  w tym kompetencji cyfrowych. Mentorka w kursach  e-learningowych, autorka programów szkoleń i materiałów szkoleniowych dla nauczycieli.

 

Pobierz

Prezentacja towarzysząca webinarium – Pobierz plik

 

Dodatkowe informacje