Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Baza wiedzy

Zwinna szkoła ENTER. Wnioski z edukacji zdalnej – nagranie webinarium

agile
edukacja zdalna
ENTER
lekcje online
lockdown
pandemia
podsumowanie
webinarium
wnioski
baza wiedzy
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium „Zwinna szkoła ENTER. Wnioski z edukacji zdalnej”, które odbyło się 9.06.2021 r. dla nauczycieli-uczestników projektu „Lekcja:Enter” z Agnieszką Bilską, Superbelferką.

 

Wraz z nastaniem pandemii wiele szkół, dyrektorów, nauczycieli miało trudności z szybką i adekwatną reakcją. Nikt z nich nie miał żadnego (lub naprawdę niewielkie) doświadczenia w zakresie zarządzania kryzysowego. A już na pewno nikt nie miał do czynienia z kryzysem o takiej skali i zasięgu przez tak długi czas. Widzieliśmy na horyzoncie zmiany cywilizacyjne związane z postępem technologicznym, gdzieniegdzie wchodziły w życie mniej lub bardziej dynamicznie. Podczas webinarium Agnieszka Bilska wspólnie z nauczycielami i nauczycielkami poddała to doświadczenie refleksji. Omówiła tzw. “zwinny” sposób pracy (zgodnie z filozofią Agile) oraz przedstawiła ramy postępowania w poszukiwaniu usprawnień, inspirując się metodologią Scrum. Wspólnie przeszliśmy przez proces retrospektywy (dotyczącej edukacji zdalnej) - zastanowiliśmy się, co poszło dobrze, co poszło źle, co warto utrzymać oraz jakie mogłyby być dalsze kroki.

 

Więcej o ekspertce: Agnieszka Bilska to Superbelferka, laureatka konkursu dla nauczycieli języka angielskiego - Pearson ELT Teacher Award 2017 oraz autorka publikacji i warsztatów dla nauczycieli. Prowadzi na Facebooku fanpage "Gamifikacja Edu" poświęcony grom i gamifikacji w edukacji. Współzałożycielka Warsztatu Miejskiego w Gliwicach. Trenerka w programie „Asy Internetu” i instruktorka w programie Obywatel.IT.

 

Nagranie webinarium trwa ok. 80 minut

 

Materiały dodatkowe: