Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Baza wiedzy

Wideo ENTER. Jak łatwo przygotować krótki film, z którego mogą skorzystać (nie tylko) uczniowie? - zapraszamy nagranie webinarium

ENTER
film
inspiracje
materiały
tik w edukacji
webinarium
baza wiedzy
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium pt. Video ENTER. Jak łatwo przygotować krótki film, z którego mogą skorzystać (nie tylko) uczniowie?”, które odbyło się 22.09.2022 r. dla nauczycieli-uczestników projektu „Lekcja:Enter”.

 

W webinarium Tomasz Tokarz przekonuje, że tworzenie filmów edukacyjnych dla młodzieży jest proste. Wystarczy kilka bezpłatnych programów, by stworzyć nagranie, przekaz audiowizualny, nagrać film, a następnie go zmontować. Dzięki temu można przygotować różnorodne, atrakcyjne materiały, pomagające uczniom w nauce. 

 

W tym nagraniu odpowiada na pytanie, dlaczego warto nauczyć się tworzenia filmów. Pokazuje także jak tworzyć proste materiały audiowizualne z użyciem powszechnie dostępnych narzędzi. Zapraszamy do poznania możliwości w zakresie tworzenia materiałów audio i wideo. 

 

Dr Tomasz Tokarz jest trenerem kompetencji społecznych i cyfrowych, nauczycielem, coachem, wykładowcą akademickim. Pomaga ludziom w odkrywaniu i wykorzystywaniu ich mocnych stron. Jego zainteresowania koncentrują się wokół edukacji alternatywnej, innowacji edukacyjnych, nowych technologii, komunikacji międzyludzkiej oraz problematyki rozwoju osobistego i relacji. Autor licznych artykułów (w czasopismach i na portalach internetowych), autor lub redaktor kilku książek.  W projekcie „Lekcja:Enter” pełni rolę konsultanta merytorycznego ds. przedmiotów humanistycznych dla klas 4-8 szkoły podstawowej oraz dla szkoły ponadpodstawowej. Więcej: https://tomasztokarz.net.

 

 

Nagranie webinarium trwa ok 60 minut.

 

Dodatkowe materiały:

  1. Prezentacja wyświetlona podczas webinarium – plik do pobrania
  2. Programy do montażu: