Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Baza wiedzy

Rola dyrektora/dyrektorki szkoły we wdrażaniu TIK - nagranie webinarium z 18.04.2023 r.

dyrektor
dyrektorzy
tik w szkole
webinarium
baza wiedzy
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium „Rola dyrektora/dyrektorki szkoły we wdrażaniu TIK”, które odbyło się 18.04.2023 r. w ramach projektu „Lekcja:Enter”.  Z uczestnikami spotkała się Dorota Pintal, konsultantka merytoryczna projektu ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (szkoły podstawowe) i zarządzania szkołą w projekcie „Lekcja:Enter” i autorka materiałów edukacyjnych składających się na tzw. moduł online dla dyrektorów w ww. projekcie.

 

W trakcie webinarium pokazaliśmy mapę obszarów działań dyrektora/dyrektorki szkoły w kontekście wdrażania TIK. Następnie, nasza eksperta przedstawiła wsparcie dla dyrektora/dyrektorki udzielane w projekcie w zakresie włączania TIK do pracy szkoły, a także wskazówki i dobre praktyki w wybranych obszarach działania dyrektora/dyrektorki, dotychczas nie omawianych w poprzednich webinariach:

  • zaplanowanie sposobów promowania zmiany w środowisku,
  • włączanie rodziców do działań podejmowanych w szkole,
  • wykorzystanie zasobów lokalnych instytucji,
  • podjęcie współpracy z organem prowadzącym.

 

Na koniec rozmawialiśmy o zadbaniu o dobrostan dyrektora/dyrektorki szkoły w obliczu zmiany związanej z TIK i odbyła się sesja pytań i odpowiedzi.

 

Nagranie webinarium trwa ok 60 minut.

Prezentacja wyświetlona podczas webinarium – plik do pobrania

 

Więcej o ekspertce:

Dorota Pintal - konsultantka merytoryczna ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (klasy 4-8 szkoły podstawowej) oraz ds. zarządzania szkołą w projekcie „Lekcja:Enter” i autorka materiałów edukacyjnych składających się na moduł online dla dyrektorów w ww. projekcie, m.in. autorka publikacji „Aktywna szkoła z TIK. Przewodnik i narzędziownik dla dyrektorów szkół”. Dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 10  z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Trenerka, doradca w zakresie planowania i wdrażania procesowego wspomagania szkół  i przedszkoli w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów,  w tym kompetencji cyfrowych. Mentorka w kursach  e-learningowych, autorka programów szkoleń i materiałów szkoleniowych dla nauczycieli.

 

Inne informacje:

Lista lektur polecana przez Dorotę Pintal dyrektorom szkół do samodoskonalenia: