Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Baza wiedzy

Jak w praktyce wykorzystać w szkole Zintegrowaną Platformę Edukacyjną? Nagranie webinarium z 19.10.2023

inspiracje
nowoczesne technologie
praca na lekcji
webinarium
ZPE
baza wiedzy
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy dyrektorów szkół a także zainteresowanych nauczycieli do obejrzenia nagrania webinarium Jak w praktyce wykorzystać w szkole Zintegrowaną Platformę Edukacyjną?”, które odbyło się 19.10.2023 r.  w ramach projektu „Lekcja:Enter”.

 

Z uczestnikami webinarium spotkała się Dorota Pintal, konsultantka merytoryczna projektu ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (szkoły podstawowe) i zarządzania szkołą w projekcie „Lekcja:Enter” i autorka materiałów edukacyjnych składających się na tzw. moduł online dla dyrektorów w ww. projekcie.

 

W trakcie webinarium nasza ekspertka:

  • opowiedziała o tym, jak zacząć pracować na ZPE, w tym jak założyć konto z wykorzystaniem danych z Systemu Informacji Oświatowej;
  • podała przykłady, w jaki sposób pracować z uczniami wykorzystując ZPE i jej zasoby, np. jak utworzyć materiał z fragmentów gotowych materiałów umieszczonych w„Teczce”, jak i kiedy wykorzystywać ścieżki nauki, jak sprawdzić wykonanie zadań przez uczniów oraz gdzie można znaleźć wyselekcjonowane scenariusze lekcji przygotowywane przez nauczycieli uczestniczących w 8-modułowym szkoleniu „Lekcja:Enter!”;
  • podzieliła się doświadczeniem jak wprowadzić ZPE w szkole, m.in. jak łączyć wykorzystywanie różnych platform.

 

Więcej o ekspertce:

Dorota Pintal - konsultantka merytoryczna ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (klasy 4-8 szkoły podstawowej) oraz ds. zarządzania szkołą w projekcie „Lekcja:Enter” i autorka materiałów edukacyjnych składających się na moduł online dla dyrektorów w ww. projekcie, m.in. autorka publikacji „Aktywna szkoła z TIK. Przewodnik i narzędziownik dla dyrektorów szkół”. Dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 10  z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Trenerka, doradca w zakresie planowania i wdrażania procesowego wspomagania szkół  i przedszkoli w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów,  w tym kompetencji cyfrowych. Mentorka w kursach  e-learningowych, autorka programów szkoleń i materiałów szkoleniowych dla nauczycieli.

 

Nagranie webinarium trwa ponad godzinę.

 

Prezentacja wyświetlona podczas webinarium – plik do pobranie