Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Baza wiedzy

Planowanie krok po kroku lekcji wykorzystującej TIK. Nagranie webinarium z 18.09.2023 r.

inspiracje
lekcje z TIK
tik w edukacji
webinarium
baza wiedzy
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy dyrektorów szkół, a także zainteresowanych nauczycieli do obejrzenia nagrania webinarium „Planowanie krok po kroku lekcji wykorzystującej TIK”, które odbyło się 18.09.2023 r. w ramach projektu „Lekcja:Enter”.

 

Z uczestnikami spotkała się Dorota Pintal, konsultantka merytoryczna projektu ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (szkoły podstawowe) i zarządzania szkołą w projekcie „Lekcja:Enter” i autorka materiałów edukacyjnych składających się na tzw. moduł online dla dyrektorów w ww. projekcie.

W trakcie webinarium nasza ekspertka opowiedziała o kolejnych krokach planowania lekcji wykorzystującej technologie informacyjno-komunikacyjne. M.in.:

  • jakie elementy lekcji są niezbędne do prawidłowego procesu uczenia się uczniów

(m.in. cele lekcji, kryteria sukcesu/oceniania, kolejne kroki osiągania celu - dobór metod, sposobów pracy, zadania edukacyjne, zadawanie pytań - ewaluacja osiągnięcia celu lekcji),

  • jakie w projekcie „Lekcja:Enter” proponujemy cztery etapy lekcji (cykl Kolba, tj. doświadczenie, refleksja, teoria oraz praktyka) i gdzie na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej można znaleźć wyselekcjonowane scenariusze lekcji przygotowane według tych etapów przez nauczycieli uczestniczących w projekcie (można je znaleźć pod linkiem: https://zpe.gov.pl/lekcja-enter?query=);
  • jak dobrać narzędzia TIK, aby wspierały realizację celów lekcji

(w tej części zostały podane przykłady aplikacji do poszczególnych etapów lekcji, a także trzy pomysły na lekcje wykorzystujące TIK).

 

Nagranie trwa około 60 minut.

 

Prezentacja wyświetlona podczas webinarium – plik do pobrania

 

 

Więcej o ekspertce:

Dorota Pintal - konsultantka merytoryczna ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (klasy 4-8 szkoły podstawowej) oraz ds. zarządzania szkołą w projekcie „Lekcja:Enter” i autorka materiałów edukacyjnych składających się na moduł online dla dyrektorów w ww. projekcie, m.in. autorka publikacji „Aktywna szkoła z TIK. Przewodnik i narzędziownik dla dyrektorów szkół”. Dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 10  z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Trenerka, doradca w zakresie planowania i wdrażania procesowego wspomagania szkół  i przedszkoli w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów,  w tym kompetencji cyfrowych. Mentorka w kursach  e-learningowych, autorka programów szkoleń i materiałów szkoleniowych dla nauczycieli.