Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Baza wiedzy

Luźne lekcje z wykorzystaniem TIK (nie tylko na koniec roku szkolnego) - nagranie webinarium z 6.06.2023

luźne lekcje
podstawa programowa
praca na lekcji
tik w edukacji
baza wiedzy
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy nauczycieli uczestniczących w projekcie „Lekcja:Enter” do obejrzenia nagrania webinarium pt. "Luźne" lekcje z wykorzystaniem TIK (nie tylko na koniec roku szkolnego), które odbyło się 6 czerwca 2023 r.  w godzinach od 17:00 do 18:00.

 

Czy “luźna” lekcja to taka, na której nic się nie robi czy może taka, na której uczniowie i uczennice pracują z zapałem, bo traktują to jak zabawę? Zapraszamy do obejrzenia webinarium z Joanną Świercz i Izabelą Wyppich, nauczycielkami, które dzielą się swoimi pomysłami i praktycznym podejściem do tematu “luźnych” lekcji. Autorki przedstawiają perspektywę zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i liceum. Pokazują, jak z użyciem narzędzi TIK angażują uczniów i kreują przyjazne środowiska do nauki i realizują cele podstawy programowej.

Nagranie trwa ok 67 minut.

Prezentacja wyświetlana podczas webinarium: tutaj

 

Więcej o ekspertkach

Izabela Wyppich -nauczycielka historii, wiedzy o kulturze, plastyki oraz historii sztuki w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Rudzie Śląskiej. Tutorka, edukatorka, koordynatorka projektów edukacyjnych (ERASMUS+, Niepodległa) Autorka scenariuszy edukacyjnych oraz autorskich programów nauczania (między innymi dla Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej). Przewodnicząca Dyskusyjnego Klubu Filmowego „KaFe In-ni” w Rudzie Śląskiej od lat zaangażowana w edukację artystyczną, filmową, medialną oraz globalną. Członkini grupy SuperBelfrzy RP.

 

Joanna Świercz - nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 31 w Opolu, konsultantka ds. nauczycieli matematyki w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Certyfikowana trenerka. Członkini Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz grupy Superbelfrzy RP. Autorka dziewięciu publikacji książkowych dotyczących przede wszystkim stosowania metod aktywizujących na lekcjach matematyki.

 

Dodatkowe materiały: