Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Logo
Dostosuj
Projekt zakończony. Realizowany był w latach 2019-2023. Dziękujemy za udział.
Pomiń nawigację
Baza wiedzy

„Metoda projektu zespołowego z wykorzystaniem narzędzi TIK” – nagranie webinarium z 8.05.2023

metoda projektu
praca na lekcji
Praca zespołowa
webinarium
baza wiedzy
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy nauczycieli do obejrzenia nagrania webinarium pt. „Metoda projektu zespołowego z wykorzystaniem narzędzi TIK”, które odbyło się 8.05.2023 r. dla uczestników projektu „Lekcja:Enter”. Naszym ekspertem był Tomasz Tokarz, konsultant merytoryczny ds. przedmiotów humanistycznych (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) w ww. projekcie.

Podczas webinarium omówiliśmy metodę projektu zespołowego i jej zastosowanie w szkole. Dowiedzieliśmy się na czym polega metoda projektu zespołowego i jakie korzyści daje uczniom i nauczycielom praca tą metodą, jak konstruować zadania z wykorzystaniem narzędzi TIK, jak przygotować zadanie krok po kroku, jakie aplikacje wykorzystać.

„Projekty są furtką do nowoczesnego nauczania” – tak spuentował webinarium jeden z uczestników. Przejdźmy przez furtkę! Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

 

Więcej o ekspercie:

Dr Tomasz Tokarz jest trenerem kompetencji społecznych i cyfrowych, nauczycielem, coachem, wykładowcą akademickim. Pomaga ludziom w odkrywaniu i wykorzystywaniu ich mocnych stron. Jego zainteresowania koncentrują się wokół edukacji alternatywnej, innowacji edukacyjnych, nowych technologii, komunikacji międzyludzkiej oraz problematyki rozwoju osobistego i relacji. Autor licznych artykułów (w czasopismach i na portalach internetowych), autor lub redaktor kilku książek.  W projekcie „Lekcja:Enter” pełni rolę konsultanta merytorycznego ds. przedmiotów humanistycznych dla klas 4-8 szkoły podstawowej oraz dla szkoły ponadpodstawowej. Więcej: https://tomasztokarz.net.

 

Nagranie webinarium trwa około 64 minuty.

 

Do pobrania:

Prezentacja wyświetlona podczas webinarium – plik do pobrania

Lista aplikacji, o których była mowa na webinarium – plik do pobrania