Zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu "Uczę innych - dbam o siebie"
Zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu "Uczę innych - dbam o siebie"
  • OPUBLIKOWANO: 12.03.2021

 

Zapraszamy na webinarium: „Jak wykorzystywać potencjał i mocne strony w motywowaniu ucznia”.
 
Webinarium odbędzie się 17 marca w godzinach 16:00-18:00 i jest skierowane do nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się jak motywować uczniów do nauki, zwłaszcza w czasie edukacji zdalnej.
 
Podczas webinarium zostanie przedstawione zastosowanie Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w obszarze motywowania ucznia. Podejście to bazuje na wydobywaniu potencjału i mocnych stron w celu wspierania pożądanej zmiany.
 
Bloki tematyczne:
- Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach w edukacji - co to jest i na czym polega?
- Dlaczego kwestia "motywowania ucznia" wymaga zmiany postawy?
- Jak i po co wydobywać zasoby ucznia?
- Praca na "wyjątkach" od reguły - rozwijanie umiejętności dostrzegania, tego co działa w uczniu i w relacji nauczyciel-uczeń.
 
Webinarium poprowadzi Agnieszka Turska-Majewska - mgr psychologii, trener pracujący w oparciu o model komunikacji Nonviolent Communication, certyfikowany: terapeuta i trener TSR, certyfikowany trener I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), mediator.
 
Webinarium będzie transmitowane na profilu facebookowym Głosu Nauczycielskiego (www.facebook.com/GlosNauczycielski) – nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.
Wydarzenie jest elementem cyklu „Uczę innych - dbam o siebie” prowadzonego przez Głos Nauczycielski i Fundację Orange, w ramach projektu „Lekcja:Enter”. Więcej informacji: https://glos.pl/ucze-innych-dbam-o-siebie.