Aktualności

Zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu "Uczę innych - dbam o siebie"

Zapraszamy na webinarium: „Jak wykorzystywać potencjał i mocne strony w motywowaniu ucznia”.

Webinarium odbędzie się 17 marca w godzinach 16:00-18:00 i jest skierowane do nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się jak motywować uczniów do nauki, zwłaszcza w czasie edukacji zdalnej.

Podczas webinarium zostanie przedstawione zastosowanie Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w obszarze motywowania ucznia. Podejście to bazuje na wydobywaniu potencjału i mocnych stron w celu wspierania pożądanej zmiany.

Bloki tematyczne:

  • Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach w edukacji - co to jest i na czym polega?
  • Dlaczego kwestia "motywowania ucznia" wymaga zmiany postawy?
  • Jak i po co wydobywać zasoby ucznia?
  • Praca na "wyjątkach" od reguły - rozwijanie umiejętności dostrzegania, tego co działa w uczniu i w relacji nauczyciel-uczeń.
  Webinarium poprowadzi Agnieszka Turska-Majewska - mgr psychologii, trener pracujący w oparciu o model komunikacji Nonviolent Communication, certyfikowany: terapeuta i trener TSR, certyfikowany trener I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), mediator.  

Webinarium będzie transmitowane na profilu facebookowym Głosu Nauczycielskiego ( https://www.facebook.com/GlosNauczycielski ) – nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Wydarzenie jest elementem cyklu „Uczę innych - dbam o siebie” prowadzonego przez Głos Nauczycielski i Fundację Orange, w ramach projektu „Lekcja:Enter”. Więcej informacji: https://glos.pl/ucze-innych-dbam-o-siebie

 

Sprawdź inne

5/4/2021

Zapraszamy na webinarium: „Jak zadbać o siebie w czasie izolacji społecznej i edukacji zdalnej?”

Dowiedz się więcej
3/22/2021

Prezentacja z webinarium „Jak wykorzystywać potencjał i mocne strony w motywowaniu ucznia”

Dowiedz się więcej
3/12/2021

Zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu "Uczę innych - dbam o siebie"

Dowiedz się więcej