Tytuł Nauczyciela Roku 2021 oraz Nauczyciela Jutr@ przyznane - Lekcja:Enter
Dostosuj
Aktualności

Tytuł Nauczyciela Roku 2021 oraz Nauczyciela Jutr@ przyznane

aktualności
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Wczoraj, 12 października, na uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie, Głos Nauczycielki, już po raz 19 przyznał tytuł Nauczyciela Roku. W tym roku statuetkę odebrał Dariusz Martynowicz, nauczyciel języka polskiego w Małopolskiej Szkole Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach.

 

– Zawsze wierzyłem w szkołę opartą na relacjach. Wierzyłem w szkołę, gdzie uczeń jest podmiotem, wierzyłem w szkołę pełną autonomii, wierzyłem w szkołę, która rozwija kompetencje XXI wieku. Kompetencje związane przede wszystkim z życiem społecznym, kreatywnością. Chciałbym moim uczniom serdecznie podziękować, bo nawet najwspanialszy nauczyciel nie może nic, jeśli nie ma uczniów, którzy wierzą w to, co robi i to doceniają. Przelatują mi przez głowę uczennice i uczniowie, których gdzieś tam w 35-osobowej czy 40-osobowej klasie, której byłem wychowawcą, nie zauważyłem, mogłem pominąć. I chciałem ich za to bardzo serdecznie przeprosić. Starałem się zawsze być jak najlepszym nauczycielem, ale przede wszystkim towarzyszem – mówił Nauczyciel Roku 2021.

 

Jury konkursu postanowiło przyznać dwa wyróżnienie. Pierwsze Joannie Świerszcz nauczycielce matematyki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 im. UNICEF w Opolu, na Facebooku prowadzi profil: "Matma inaczej". Pani Joanna jest współautorką scenariusza szkoleń dla nauczycieli w projekcie "Lekcja:Enter" i jedną z autorek wiodących materiałów edukacyjnych dla nauczycieli.

Drugie wyróżnienie powędrowało do Joanny Waszkowskiej, nauczycielki języka polskiego, która zorganizowała platformę do zdalnej nauki i prowadziła szkolenia dla nauczycieli w pandemii. Lekcja jest dla niej mikrokosmosem, a nauczanie nie ma granic. Prowadzi bloga "Takie tam po polsku".

 

Nauczycielem Jutr@ została Joanna Mikusek–Przystajko - pedagożka i nauczycielka etyki.

 

Wszystkim wyróżnionym oraz finalistom serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji: https://glos.pl/dariusz-martynowicz-nauczycielem-roku-2021

Sprawdź inne

9/16/2021

CodeWeek już wkrótce!

Dowiedz się więcej
8/26/2021

Trwa nabór wniosków w ramach programu „Aktywna tablica”

Dowiedz się więcej
8/20/2021

Lista wniosków zatwierdzonych do udzielenia wsparcia – IV nabór

Dowiedz się więcej