Logo
Dostosuj
Pomiń nawigację
Aktualności

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?

aktualności
udostępnij:
Kopiuj linkSkopiuj link

Zapraszamy na darmowe webinary dla nauczycieli i rodziców. Wtorek 1.03 i środa 2.03 o godz. 17.00. Poprowadzi je Lucyna Kicińska, ekspertka zajmująca się wspieraniem dorosłych i dzieci w skrajnie trudnych sytuacjach.

W związku z inwazją Rosji w Ukrainie wiele organizacji i osób prywatnych mobilizuje się do działania. Dla dorosłych i dzieci jest to zupełnie nowa sytuacja, z którą trudno sobie poradzić. Fundacja Orange zaprasza na darmowe webinary, aby wesprzeć nauczycieli i rodziców w trudnych rozmowach z młodzieżą o wojnie i dbaniu o ich zachwiane poczucie bezpieczeństwa.

Pierwszy z nich skierowany jest do nauczycieli i szkół (wtorek, 1.03. g.17.00), a drugi do rodziców i opiekunów (środa, 2.03. g.17.00). Wydarzenia poprowadzi ekspertka, Lucyna Kicińska, zajmująca się wspieraniem dzieci i dorosłych w trudnych sytuacjach. Opowie o emocjach dziecka w obliczu konfliktu zbrojnego i o tym, jak pomóc mu w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa i jak rozmawiać na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie.

Udział w webinarach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Wydarzenia odbędą się na Facebooku Fundacji Orange oraz platformie ClickMeeting (tu limit 500 miejsc, w razie problemu z logowaniem zapraszamy na Facebook). Będą też nagrywane i możliwe do odtworzenia później.

WEBINAR DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK  1 marca, wtorek g.17.00

Kiedy i jak podejmować w szkole temat bieżącej sytuacji w Ukrainie? Emocje dziecka w obliczu konfliktu zbrojnego. Działania psychologiczno-pedagogiczne skierowane do klas i konkretnych uczniów. Wsparcie uczniów pochodzenia ukraińskiego. Budowanie poczucia sprawstwa i przywracanie poczucia bezpieczeństwa uczniów.

Solidarni przeciw wojnie – jak realizować inicjatywy w społeczności szkolnej?

na Facebooku: https://fb.me/e/3edRc299f

na Clickmeeting https://fundacjaorange.clickmeeting.com/fundacjaorange

WEBINAR DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW 2 marca, środa g.17.00

Emocje dziecka i rodzica w obliczu konfliktu zbrojnego.  Co mówić, a czego nie mówić na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie. Jak wspierać dziecko w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa. Rodzinna higiena informacyjna. Gdzie szukać wsparcia?

na Facebooku https://fb.me/e/5DbVaFIs5  

na Clickmeeting: https://fundacjaorange.clickmeeting.com/fundacjaorange

Sprawdź inne

8.08.2022

Trwa nabór wniosków w 7. edycji Konkursu grantowego

Dowiedz się więcej
6.06.2022

Ponad 50 000 nauczycieli korzysta ze szkoleń i materiałów projektu "Lekcja:Enter"

Dowiedz się więcej
11.04.2022

Zwiększenie alokacji w V naborze Konkursu Grantowego

Dowiedz się więcej